Vaporbaby Steam Generator

Specification
| Feature | Specification |
|---|---|
| Ironing Autonomy | 2 hours |
| Useful Capacity | 1.4 L (Inox) |
| Boiler Power | 1150 W |
| Iron Power | 800 W |
| Total Power | 1950 W |
| Steam Working Pressure | 2.8 |
| Overall Dimensions | 27 x 35 x 22 H cm |
| Weight | 6.5 kg |
| Power Supply | 230 V / 50 Hz |







